مشکلات تلگرام در زمینه ارائه ارز دیجیتال گرام

تلگرام که به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین پیام‌رسان‌های حال حاضر دنیا شناخته می‌شود قصد دارد تا یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین عرضه کند که گرام نام دارد. با توجه به اینکه پیام‌رسان تلگرام بیش از ۲۵۰ میلیون کاربر ماهانه فعال دارد، این ارز دیجیتال از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. بلاک چین و شبکه‌ای که قرار است ارز تلگرام روی آن فعالیت داشته باشد، TON به معنای «شبکه باز تلگرام» نام دارد.

به گزارش پایگاه فناوری اطلاعات نجم ؛ پس از این‌که کمیسیون بورس آمریکا (SEC) دستور توقف فعالیت‌های ارز دیجیتال تلگرام را صادر کرد، این شرکت با ارسال نامه‌ای رسمی به دادگاه ناحیه‌ایِ بخش جنوبی نیویورک، از دادگاه خواست تا حکم صادره از جانب SEC را لغو کند.«پی کِوین کستل» (P. Kevin Castel)، قاضی پرونده، اعلام کرده است که تا زمان رای دادگاه، تلگرام حق عرضه توکن‌هایش را نخواهد داشت. اوایل هفته جاری نیز تلگرام اعلام کرد ضرب‌العجل عرضه بلاک چین TON یا همان بلاک چین تلگرام را تا پایان ماه آوریل سال [جاری تمدید خواهد کرد.  بنابراین عرضه ارز دیجیتال تلگرام رسما تا اواسط سال 2020 به تعویق افتاد.

همچنین تلگرام در بیانیه جدیدی اعلام کرد که گرام، ارز دیجیتال بومی شبکه باز تلگرام (Telegram Open Network) یا همان تون (TON)، محصولی برای سرمایه‌گذاری نیست. تلگرام در این بیانیه که در تاریخ ۶ ژانویه (۱۶ دی) منتشر کرده است، تاکید کرد نباید با ترید (معامله) یا سرمایه‌گذاری، انتظار سوددهی از گرام داشت. چنین انتظاراتی معمولاً از مشخصه‌های اوراق بهادار است.

در آمریکا، نظارت بر فروش اوراق بهادار بر عهده کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) است. اقدامات اخیر این کمیسیون در مقابله با عرضه توکن گرام، نشان می‌دهد که گرام توسط مقامات قانون‌گذار آمریکا تحت نظر گرفته شده است. طبق ادعای تلگرام، این توکن طراحی شده تا وسیله‌ای برای مبادله بین کاربران شبکه TON باشد. در این بیانیه آمده است:

نباید انتظار داشته باشید از طریق ترید یا سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال به سود برسید، و تلگرام هیچ قولی نمی‌دهد که شما از این راه سودی به دست آورید. گرام قرار است وسیله‌ای برای مبادله بین کاربران اکوسیستم TON باشد. گرام برای سرمایه‌گذاری نیست و نباید انتظار داشت خرید، فروش و یا نگه‌داری این توکن، در آینده سودآوری داشته باشد.

روز گذشته کانال خصوصی سرمایه‌گذاران اولیه شبکه باز تلگرام با پاک کردن تمامی پست‌های پیشین اعلام کرد که تا روشن شدن وضعیت قانونی پیرامون گرام، فعالیتش را به حالت تعلیق در خواهد آورد.حال باید منتظر ماند تا ببنیم سرانجام تلگرام موفق به اخذ مجوزهای لازم برای توسعه ارز دیجیتال خود خواهد شد یا نه .

آیا شما در زمینه ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اید ؟

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

شانزده − پنج =

EnglishIran